Статьи‎ > ‎

Як діяти в разі звільнення працівника під час карантину?

                  Під час пандемії все частіше стали виникати проблеми примусового звільнення з роботи і неможливість дістатись до робочих місць. 

З 23 березня більшість громадян не можуть користуватися громадським транспортом у зв’язку з карантином. Виникає питання що робити людям у тому випадку, якщо роботодавець не відпускає їх на карантин, а дістатися до місця роботи фізично неможливо?

Якщо громадський транспорт не працює і людина не може приїхати і виконувати свої обов'язки, то саме роботодавець зобов'язаний організувати доставку персоналу на місце роботи. Однак є роботодавці, які можуть розцінювати це як прогул і наполягати на звільненні. В ситуації форс-мажору, що наразі існує в Україні, для цього немає жодних законних підстав і це звільнення можна оскаржити в суді. Такі випадки розглядатимуться як грубе порушення трудового законодавства і до керівників може бути застосована стаття 172 Кримінального кодексу України, яка передбачає штраф від 34 до 51 тисячі гривень.

В теперішній ситуації працівник може написати заяву на ім'я роботодавця про те, що бажає працювати дистанційно, тобто віддалено. Якщо роботодавець згоден, то він видає наказ про таку можливість. Проте в українському трудовому законодавстві віддалена робота ніяк не регулюється. Також є можливість піти в щорічну відпустку. Звичайна тривалість відпустки - 24 календарних дні. Всі види відпусток можна подивитися в законі про відпустки. Якщо ж людина під час цієї відпустки захворіє, то на час хвороби відпустка продовжується, а лікарняний підлягає оплаті. Або ж можна оформити відпустку за свій рахунок на час карантину. Термін цієї відпустки не встановлений, він діє, поки триває карантин. Для цього також потрібно написати заяву на ім'я керівника за бажанням.

В разі звільнення за ініціативи роботодавця не потрібно писати заяву на звільнення за власним бажанням, оскільки надалі оскаржити його буде неможливо. Якщо працівник не планує вступати у спір з роботодавцем, тоді є можливість написати заяву на звільнення "за згодою сторін". У цьому випадку він зможе потім отримувати допомогу по безробіттю.

Наразі у випадку незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 ККУ (Грубе порушення законодавства про працю).

Тож для найбільш ефективного захисту ваших порушених трудових прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації, які документи потрібно зібрати та підготує правову позицію по справі. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти!

 

 

Comments