Статьи‎ > ‎

Як отримати державну допомогу по безробіттю?


Відповідно до чинного законодавства України кожен українець, який за будь-яких життєвих обставин залишився без роботи, має право на отримання державної допомоги по безробіттю. При цьому не кожен із нас знає куди потрібно звернутись та в якому порядку надається така грошова допомога.

 

Як стати на облік у державному центрі зайнятості?

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування, оскільки в Україні діє Єдина інформаційно-аналітична система державної служби зайнятості.

Перелік необхідних документів для того, аби стати на облік та отримати грошову компенсацію по безробіттю:

- паспорт громадянина України;

- облікова картка платника податків;

- трудова книжка або цивільно-правовий договір;

- документ про освіту (диплом, свідоцтво, сертифікат тощо);

- військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік (у разі необхідності);

- довідка з останнього місця роботи про розмір заробітної плати (потрібно, якщо страховий стаж за останні 12 місяців становить не менше півроку).

Крім того, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, хто одержав дозвіл на імміграцію, пред’являють посвідку на постійне проживання чи посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Яке ж законодавче врегулювання виплати допомоги по безробіттю?

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначені ст. 22 та 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Згідно із цим Законом розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу: до 2 років – 50  відсотків; від 2 до 6 років – 55 відсотків; від 6 до 10 років – 60 відсотків; понад 10 років – 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків; у подальшому – 70 відсотків.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

У ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» йдеться про те, що допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. До того ж, виплата допомоги по безробіттю починається з 91 календарного дня лише для осіб, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж 2 рази на місяць, а за згодою безробітного – 1 раз на місяць.

Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає в себе нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

Крім того, з січня 2019 року впроваджено інститут «кар’єрного радника», який сприяє у пошуку роботи і надає консультації щодо працевлаштування.

За більш детальною інформацією та допомогою у вирішенні спірних питань, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945 31 39, 050 800 09 77, 050 631 07 12.

Будемо раді Вам допомогти!

Comments