Статьи‎ > ‎

Як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

 

Першочергово потрібно звернутись до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності. Також необхідно підготувати певний пакeт документів: заява на отримання допомоги в довільній формі; копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності; довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців; відомості до Додатку 2 Порядку.

Оригінали документів подавати потрібно до центру зайнятості поштою, або ж особисто.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Рішення щодо надання допомоги приймають обласні центри зайнятості або Київський міський центр зайнятості.

Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Потрібно зазначити, що допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати на місяць. Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. З даних питань Ви можете отримати інформацію в центрі зайнятості. Але в разі її відсутності, або порушень Ваших трудових прав радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації, які документи потрібно зібрати та підготує правову позицію по справі. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти!

 


Comments