Статьи‎ > ‎

Як роботодавцю оформити на роботу нового працівника?

        


Роботодавцю забороняється вимагати від працівника виконання робочих обовязків,  які не передбачені трудовим договором.

Згідно з положеннями статті 24 Кодексу законів про працю України(КЗпП України) працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу. Роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу Державної податкової служби до початку роботи новоприйнятого працівника.

Для оформлення трудових відносин особі, що претендує на роботу необхідно написати заяву майбутньому роботодавцю про прийняття на роботу, подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я тощо.

Роботодавцю для початку роботи потрібно в обов’язковому порядку:

- до працевлаштування нового співробітника подати повідомлення до Державної податкової служби про прийняття працівника на роботу; повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

Засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису.

На паперових носіях разом з копією в електронній формі.

На паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

- Видати наказ про прийняття працівника на роботу, з яким необхідно обов'язково під підпис ознайомити новоприйнятого працівника.

Після проведення зазначених дій до початку виконання роботи працівника роботодавцю необхідно зробити наступне:

роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу у таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- проінструктувати працівника з правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони. Слід зазначити, що згідно зі ст. 20 Закону України «Про охорону праці» допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охорони праці, забороняється. Це стосується також осіб, які приступають до роботи після укладення трудового договору.

Зокрема, у  процесі трудової діяльності керівнику забороняється вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Тож у випадку виникнення спірних питань у трудових правовідносинах, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації, які документи потрібні. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти!

Comments