Статьи‎ > ‎

Невиплата заробітної плати

Невиплата заробітної плати

Доволі часто зустрічаються випадки, коли працівники не знають, що робити в разі, коли їх роботодавець відмовляється платити заробітну плату. Тому нижче запропоновані шляхи вирішення даної проблеми, які заслуговують на увагу:

 По-перше, потрібно провести розмову з керівництвом. Якщо ознайомитись із трудовим законодавством України, то можна дійти висновку, що роботодавець не має права затримувати заробітну плату навіть на 1 день. Але не потрібно відразу звертатися до відповідних інстанцій. Спочатку краще обговорити дане питання з керівництвом. В ході розмови вони повинні повідомити про причини і назвати конкретні терміни видачі заробітної плати.

Оскільки бувають випадки, у яких невелика затримка заробітної плати залежить не тільки від роботодавця. Може виникнути затримка при переказі грошей, проблема з розрахунковим рахунком підприємства (наприклад, у зв'язку з анулюванням ліцензії у банку) та інше. В такому випадку треба просто обговорити дане питання. Більше за все найближчим часом зарплата буде виплачена.

 Наступний крок полягає у зверненні до Державної служби України з питань праці. До цього способу вирішення проблеми потрібно переходити, якщо порозуміння з керівництвом досягти не вдалося. Держслужба працює саме для забезпечення виконання законодавства про працю та здійснення контролю за його дотриманням.

Інспектори праці мають право проводити перевірки тільки тоді, коли у них є письмове обґрунтування. Тож колективу необхідно написати до трудового органу письмову заяву, що подається у довільній формі. На підставі звернення відомство проведе перевірку, за результатами якої (якщо порушення законодавства підтверджується) до роботодавця будуть застосовані санкції. Також працівники Державної служби з питань праці допоможуть вам підготувати необхідні документи для звернення в  суд.

 У разі порушення роботодавцем трудового законодавства необхідно звернутись до суду.

Суд є останнім етапом вирішення проблеми невиплати заробітної плати роботодавцем працівнику. Тут зокрема наголошується на прагненні не покарати винуватця, а повернути суму зароблених грошей. Слід зазначити, що позов може містити вимогу не тільки про повернення суми заборгованості, але й про нарахування пені за користування чужими грошовими коштами відповідно до Цивільного кодексу України.

 Слід звернути вашу увагу на те, що в разі, коли є затримка зарплати і робота припиняється, більшість роботодавців намагаються ухилитися від оплати за цей період. Це є неприпустимо, і підприємство зобов'язане цей час оплатити в повному обсязі, так як призупинення роботи є вимушеним заходом, якому сприяв роботодавець.

Загалом, заробітну плату, яка виплачується на законних підставах, можна завжди отримати. А ось з тими грошима, що надходять у конверті, все складніше. Тут сам співробітник, який погодився на подібний метод отримання зарплати, стає порушником, адже ці кошти не фіксуються податковою службою. Тому врегулювати такі питання органи влади не можуть.

 Тож для найбільш ефективного захисту ваших порушених прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945 31 39, 050 800 09 77, 050 631 07 12.

 

Будемо раді Вам допомогти!

 

 

Comments