Статьи‎ > ‎

Порядок виплати відпускних

         Сезон відпусток у самому розпалі. Тому потрібно бути обізнаним в законодавчому врегулюванні порядку оплати роботодавцями відпусток напередодні вашого відпочинку.

Відповідно до статей 74, 75 Кодексу законів про працю України громадянам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день. Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки.

Щорічну основну відпустку надають працівникам зі збереженням на її період зарплати у вигляді сум відпускних.

При проведенні розрахунку суми відпускних береться до уваги два основних фактори:

— кількість днів відпустки;

— середньоденну зарплату працівника за розрахунковий період.

Усі виплати під час розрахунку середнього заробітку беруться  в тому розмірі, у якому їх нарахували, без вирахування утриманих податку на доходи та військового збору, сум стягнення аліментів.

Згідно із положеннями статті 21 Закону України «Про відпустки» заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Про це ж ідеться у ч.4 статті 115 КЗпП.

У зазначений строк має виплачуватися заробітна плата за час всіх видів відпусток, передбачених ст. 4 Закону про відпустки, за виключенням відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, оплата яких регулюється іншими законодавчими актами.

Втім відповідно до п. 2 ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки № 132 суми, що належать до виплати за час відпустки, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді щодо цієї особи і роботодавця.

Спираючись на дані положення Конвенції і зокрема те, що період надання щорічної відпустки узгоджується між працівником і роботодавцем, у разі необхідності отримання частини цієї ж відпустки у стислі терміни, в заяві працівник може прохати про отримання заробітної плати за неї в строки, раніше визначені угодою між працівником та роботодавцем.

В разі порушення права працівника на оплату відпустки можна звернутись із заявою до роботодавця. Проте, якщо досудові способи вирішення проблеми не подіяли, виникає необхідність в судовому порядку захистити трудові права.

Тож для найбільш ефективного захисту ваших порушених прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945 31 39, 050 800 09 77, 050 631 07 12. 

Будемо раді Вам допомогти!

 

Comments