Статьи‎ > ‎

Посадова інструкція як обов’язковий елемент в роботі

        

Посадова інструкція є організаційно-правовим документом, який визначає основні завдання, обов’язки, права і відповідальність працівника при виконанні роботи на певній посаді залежно від професії. Посадова інструкція має бути розроблена для всіх посад, передбачених штатним розписом.

Згідно із положеннями статті 29 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний до початку роботи ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, роз’яснити права й обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами.

Наявність посадових інструкцій є обов’язковою на кожному підприємстві, а їх відсутність є порушенням законодавства про працю України.

При наявності посадових інструкцій працівник чітко усвідомлює, яких результатів від нього чекають, як буде оцінюватись робота, яку відповідальність передбачено за невиконання встановлених вимог та інші робочі питання.

Проект посадової інструкції працівника підготовляє безпосередній керівник за методичної та консультаційної підтримки кадрової служби. Далі цей документ подають на погодження до кадрової і юридичної служб підприємства.

Збірник уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схвалений протоколом Методичної комісії Держкомархіву від 20.06.2006 року № 3 містить уніфіковані форми для посадової та робочої інструкцій.

Відсутність посадової інструкції є правопорушенням за ст. 29 КЗпП. Відповідальність за згадане порушення відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення для роботодавця – штраф у розмірі мінімальної зарплати за «інші порушення законодавства про працю» (ст. 265 КЗпП).

Окрім того, посадові інструкції працівників, як внутрішній документ Товариства з обмеженою відповідальністю, розробляються згідно чинного законодавства та повинні відповідати вимогам діючого статуту товариства.

Зміст посадової інструкції в Товаристві з обмеженою відповідальністю передбачена КЗпП України та повинен відповідати Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і статуту товариства. Крім того 06 лютого 2018 року прийнято новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Даний закон запроваджує нові механізми та способи корпоративного управління Товариства з обмеженою відповідальністю, які дозволять врегулювати більшість питань діяльності товариства через його статут.

Статутом можна врегулювати більшість питань, які стосуються порядку прийняття рішень, розподілу повноважень між органами, прийняття нових учасників, врегулювання питання спадкування чи застави часток тощо.

Тож для найбільш ефективного захисту ваших порушених прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації, які документи потрібно зібрати та підготує правову позицію по справі. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти!

Comments