Статьи‎ > ‎

Що робити в разі настання нещасного випадку з дитиною у навчальному закладі?

Одним із можливих місць отримання травм дитини є навчальні заклади.

Порядок розслідування побутового та кримінального травматизму, права батьків  та обов’язки  керівництва навчального чи виховного закладу врегульовані Положенні про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу, затвердженому наказом Міносвіти.

Тож варто знати які права батьків у разі травмування дитини в навчальному закладі та порядок дій батьків, які спрямовані на захист прав травмованих.

Батьки мають право:

-  дізнатися про нещасний випадок відразу, а не після того коли дитина прийшла з навчального закладу.

- брати участь у роботі спеціальної комісії не глядачем а учасником з певними правами.

-    отримати акт комісії з розслiдування нещасного випадку.

Травматизм дитини, характер і ступінь ушкоджень необхідно вжити заходів для фіксації факту травматизму саме в навчальному закладі. Ваше завдання якомога швидше прибути до навчального закладу. На місці, у присутності родичів, розпитуєте дитину про обставини, фотографуєте ушкодження, викликаєте швидку, чітко вказавши про обставини травматизму та характер ушкоджень.

При приїзді швидкої медичної допомоги повторно розпитуєте дитину про обставини травматизму та просите лікарів відобразити це у картці виклику. До того ж  можна забрати дитину і відвозити в медичний заклад, який вважаєте за доцільне. Не забудьте при поступленні вказати обставини отримання травми, переконайтесь, що вони відображені у медичній документації.

Займаючись здоров‘ям дитини, попросіть когось з родичів відразу цього ж дня  зв‘язатися з батьками дітей, які могли бачити обставини травматизму, тобто проведіть власне розслідування.

Якщо у Вас є підозри  у вчиненні злочину  і якщо вистачить часу  цього ж дня , подаєте заяву в поліцію. Краще, якщо її складе адвокат.

Ще через день, якщо Ви бачите, що Вас ніхто не викликає і ніхто не проводить службового розслідування або Ви незгідні з результатами розслідування пишете заяву до районного відділу освіти, у якому просите їх провести службове розслідування.

Важливо під час розслідування, що батьки хоч і мають право брати участь в роботі комісії, не є членами цієї комісії. Це означає, що комісія може не запросити батьків на засідання комісії, не допустити до всієї роботи комісії або до окремого обговорення якогось питання. Оскільки батьки не є членами комісії, вони не мають права підписувати акт, а отже і не можуть написати окрему думку до цього акту, а лише можуть оскаржувати його.

Під час лікування дитини потрібно збирати усі чеки, при можливості, фотографуєте всі обстеження та результати аналізів. Від складеного акту може залежати ефективність кримінального розслідування та судового розгляду щодо відшкодування збитків.

Тож для найбільш ефективного захисту ваших порушених прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945 31 39, 050 800 09 77, 050 631 07 12.

 

Будемо раді Вам допомогти!

Comments