Статьи‎ > ‎

Тривалість робочого часу працівників


Згідно з положеннями ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Під режимом робочого часу розуміється установлений законодавством або локальним нормативно-правовим актом порядок розподілу і використання робочого часу протягом доби, тижня, інших календарних періодів.

До елементів режиму робочого часу відносять:

час початку і закінчення роботи;

час і тривалість перерв;

тривалість і правила чергування змін.

Режим робочого часу не однаковий для всіх підприємств та установ. Він залежить від багатьох чинників: тривалості робочого дня, від характеру виробництва, категорій працівників, умов виробництва тощо. На одному підприємстві, в установі, організації для різних категорій працівників можуть бути установлені різні режими роботи. Режим роботи визначає роботодавець і вказує це в документі підприємства, організації, установи. Це можуть бути колективний договір і Правила внутрішнього трудового розпорядку.

Стаття 29 КЗпП передбачає собою, що до початку роботи за трудовим договором власник або уповноважений ним орган має ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором (в разі наявності колективного договору на підприємстві).

Режим роботи, як на підприємстві в цілому, так і для окремих працівників  може змінюватися, при цьому повинні бути дотриманні вимоги ст. 32 КЗпП.

Також статтею 32 КЗпП визначено, що  про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Тож в разі порушення норм чинного трудового законодавства для найбільш ефективного захисту ваших прав, радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації та підготує правову позицію по справі. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти!

 


Comments