Статьи‎ > ‎

Вчитель побив учня – що буде?

Шкільні роки для більшості з нас – найкращі роки нашого дитинства, які назавжди закарбувались в нашій пам’яті. Школа – це те місце, де діти отримають ще одну сім’ю – шкільну, в котрій вчителям відведено особливу місію – стати для своїх учнів справжніми прикладами для наслідування, засівати в дитячих думках світлі, чисті, розумні помисли. Законом України «Про освіту» задекларовані обов’язки вчителів, зокрема вони особистим прикладом повинні утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості, інших доброчинностей; додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини, учня, студента; захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам.
Однак, на ділі не все так райдужно як хотілося б кожному з тих, хто радо відправляє своє чадо до школи. Статистичні дані свідчать про те, що в як сільських так і міських школах досить часто трапляються випадки, коли вчителі у процесі так званого «виховання» ображають, цькують, залякують, а ще гірше застосовують фізичну силу проти дітей, чим спонукають агресію проти такої дитини з боку інших учнів. Підтвердженням такої інформації слугують простори мережі-Інтернет, де на запит «вчитель побив свого учня» знаходиться, на превеликий жаль, досить значна кількість інформації. 
Виникає питання - Що ж робити у таких випадках? До кого звертатись, щоб покарати такого вчителя? 
Одна із найголовніших порад - ніколи не треба замовчувати такі випадки, так як у дітей досить вразлива психіка і невідомо як це може вплинути на її психоемоційний стан, а, можливо, це вже не перший випадок такого «виховання» і замовчування призведе до повторення побиття вже іншої дитини.
Радимо батькам звернутись в першу чергу до самого вчителя, керівництва школи стосовно надання пояснень з приводу дій вчителя, тому що саме на цих осіб законодавством України покладена відповідальність за життя, здоров’я дітей, коли вони перебувають на заняттях. У випадку невирішення цієї ситуації з адміністрацією школи, необхідно звертатись із письмовою заявою до відповідного відділу освіти. Письмова заява потрібна для того, щоб у випадку заперечення факту звернення мати незаперечний доказ.   
Не варто забувати про відвідини лікарні з метою фіксації факту нанесення дитині побоїв, а саме встановити ступінь завданих тілесних ушкоджень шляхом складання акту судово-медичної експертизи. Також не менш важливим є відвідування психолога щодо встановлення нервового стану дитини. Його висновки свідчитимуть про те, що дитини пережила стрес. Обов’язково треба опитати однокласників, друзів дитини, їх батьків що вони бачили, чули, чи не звертались їх діти із подібними заявами. 
Необхідно повідомити відповідні правоохоронні органи про факт нанесення дитині тілесних ушкоджень, які повинні внести дані до Єдиного реєстру досудових рослідувань та відкрити кримінальне провадження, зазвичай за ч.1 ст. 125 КК України. Правоохоронні органи повинні провести всі необхідні слідчі дії для притягнення винного до відповідальності, і у разі встановлення в діях вчителя складу злочину звернутись із обвинуальним актом до суду. 
Практика свідчить - керівництво шкіл, як правило, або виправдовують свого колегу, звинувачуючи у всьому, що сталось дитину, або ж звільняють такого працівника, щоб уникнути зайвого галасу.  
Відповідаючи на питання «Вчитель побив учня – що буде?», потрібно дати чітку відповідь, що настане відповідальність за свої дії тому що, антипедагогічна поведінка за будь-яких обставин жодних виправдань немає.

За детальною інформацією та попереднім записом на консультацію звертайтесь за телефоном:  096-94-86-225, 050-70-77-993.
Будемо раді Вам допомогти!