Статьи‎ > ‎

Відшкодування моральної та матеріальної шкоди пасажирам рейсового транспорту внаслідок ДТП

Щодоби в Україні зафіксовано в середньому близько 450 дорожньо-транспортних пригод (ДТП), в результаті яких понад 90 людей отримують різного роду травми та понад 11 аварій завершуються летальним кінцем.
Що робити якщо ви стали жертвою рейсової ДТП? Які права та гарантії ви маєте на сьогоднішній день згідно законодавства України?
Кожна особа, права та інтереси якої порушено, має право на відшкодуванням майнової та моральної шкоди.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» у кожного водія механічного транспорту повинен бути поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення). Даний поліс служить гарантією  отримання виплати зі страхової компанії винної особи в ДТП. Особа, яка зазнала збитків внаслідок ДТП має право звернутися в страхову компанію винуватця із заявою про отримання відшкодування від завданих збитків (здоров’ю, майну). Але згідно з ст. 1194 ЦКУ особа,  яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової  виплати  (страхового  відшкодування) для  повного відшкодування завданої нею шкоди зобов’язана сплатити потерпілому різницю  між  фактичним  розміром  шкоди  і  страховою виплатою (страховим відшкодуванням).
Для отримання страхового  відшкодування потерпілий чи інша особа,  яка  має  право на отримання відшкодування,  протягом 30 днів  з  дня  подання повідомлення  про   дорожньо-транспортну пригоду подає  страховику  заяву про страхове відшкодування. 
До заяви додаються: паспорт,  а  в  разі його відсутності інший
документ; документ,  що посвідчує  право  заявника   на   отримання
страхового відшкодування (довіреність,  договір оренди,  свідоцтво
про право на спадщину),  у разі якщо заявник не є  потерпілим або
його законним представником; ідентифікаційний номер платника податку; документ,  що підтверджує  право  власності на пошкоджене майно; свідоцтво  про смерть потерпілого – у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, пов’язаної з смертю потерпілого; документи,   що підтверджують витрати на   поховання потерпілого,  –у разі вимоги заявника про відшкодування витрат на поховання потерпілого; документи,  що підтверджують перебування  на   утриманні потерпілого,    його    доходи    за   попередній   (до   настання
дорожньо-транспортної пригоди) календарний рік,  розміри пенсій, 
надані утриманцям внаслідок втрати годувальника,  – у разі вимоги
заявника про відшкодування шкоди у зв'язку із смертю годувальника; відомості   про   банківські реквізити заявника    (за наявності). 
Протягом певного проміжку часу на підставі розгляду поданих документів, страховик приймає рішення про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування. 
Особа, яка завдала значну шкоду здоров’ю потерпілому, а саме каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, які викликані необхідністю особливого догляду потерпілого.
Розмір відшкодування розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.  Суд може збільшити обсяг і розмір відшкодування шкоди, завданої потерпілому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.
Відповідно до ст. 1200 ЦКУ у разі смерті потерпілого право на відшкодування шкоди мають непрацездатні особи, які були на його утриманні або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання. Завдана шкода відшкодовується у розмірі середньомісячного заробітку (доходу) потерпілого з вирахуванням частки, яка припадала на нього самого та працездатних осіб, які перебували на його утриманні, але не мають права на відшкодування шкоди. 
Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю потерпілого повинна здійснюватися щомісячними платежами.
За детальною інформацією та попереднім записом на консультацію звертайтесь за телефоном:  096-94-86-225, 050-70-77-993.
Будемо раді Вам допомогти!

Comments