Статьи‎ > ‎

Звільнення працівника, який досягнув пенсійного віку

         

Положеннями Кодексу законів про працю(КЗпП) України не передбачені особливості для звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. В той же час чинним законодавством встановлено принцип рівності трудових прав громадян незалежно від будь-яких обставин.

Якщо працівник, який досяг пенсійного віку, не бажає більше працювати, він може бути ініціатором припинення трудового договору, що передбачено статтею 38 КЗпП.

Коли працівник, що досягнув пенсійного віку, бажає й надалі працювати, роботодавець може його звільнити за власною ініціативою лише у випадках, передбачених ст. 40 та 41 КЗпП України. Даними положеннями передбачено вичерпний перелік підстав, за якими з ініціативи роботодавця може бути звільнений працівник. Звільнення працівника за будь-якими іншими підставами не дозволяється. Жодна з цих підстав не містить особливостей щодо звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. Крім того особи, які досягли пенсійного віку мають право працювати та мають право отримувати пенсію.

Роботодавець зобов'язаний в день звільнення видати працівнику трудову книжку і провести з ним розрахунок. Виплата усіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення працівником вимоги про розрахунок.

Про виплату вихідної допомоги мова йде у ст. 44 КЗпП України. При розірванні трудового договору із працівником внаслідок скорочення чисельності або штату працівників співробітнику виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Пенсіонер, який отримує пенсію за вислугу років, не може бути зареєстрований як безробітний в центрі зайнятості. Про це свідчить п. 1 ч. 1 статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року, у якій зазначено: статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема, на пільгових умовах або за вислугу років).

Тому у випадках порушення Ваших трудових прав та задля їх ефективного захисту радимо звернутись до адвоката, який підкаже як краще вчинити в конкретній ситуації, які документи потрібно зібрати та підготує правову позицію по справі. Для цього необхідно зателефонувати до Адвокатського об’єднання «Захист» і наші адвокати нададуть вам кваліфіковану правову допомогу.

За більш детальною інформацією та попереднім записом на консультацію, звертайтесь за телефоном:  094 945-31-39, 050 800-09-77, 050 631-07-12.

Будемо раді Вам допомогти! 

Comments